První díl Deníku perverzáka tvoří šestnáct humoristických povídek z autorova společenského života. K jejich sepsání jej inspirovaly bizarní vzpomínky na mezilidské vztahy se značnou osobní neschopností dosáhnout plnohodnotného milostného vztahu.

Dochází zde například i k takovým situacím, kdy se mladá dívka z obyčejné rodiny vrhne na provozování orálního sexu za stravenky, ke spanilým jízdám pod vlivem alkoholu, šikaně v základní vojenské službě, objevování rozkoše v různých podobách sexu včetně těch deviantních.

V deníku nechybí ani postřehy z autorova pracovního a osobního života. Mezi takové zajímavosti patří například návštěva bukkake párty za tři stovky, eroticky laděný zážitek s transvestitou, multikulturní obohacení v Bruselu, které skončilo výbuchem letiště anebo poznámky z pobytu v nemocnici.

V případě prvního dílu se jedná o jakousi nevinnou předehru, takže je možné v dalších pokračováních počítat s autorovými bizarními postřehy a zážitky z jeho života.

Zatímco v prvním díle převažuje humor, tak v dalším pokračování určitě nebudou chybět detailní popisy bizarních sexuálních situací…