Kniha už má v názvu naznačeno, že se bude jednat o biografický román rodiny Nedbálkových.

Z počátku knihy se seznamujeme s dětstvím a průběhem životů Karla Nedbálka, jeho ženy Jany Nedbálkové a jejich syna Karla Nedbálka. Některé informace z jejich dětství mě i překvapily. Přeci jen u úspěšných lidí si člověk říká, jak mají už od začátku nalinkovaný život právě jen pro tu jednu profesi a přitom to tak vůbec není.

Dále se kniha zabývá obcí Březová, kde popisuje její historii. Možná kdyby to byla obec, ve které bych vyrůstala, přišla by mi tahle kapitola zajímavější, ale ani tak jsem ji úplně nepřeskočila a pár informací si o obci přečetla.

O pár stránek dále, je zde i zaznamenána statistika rodu Nedbálkových. Musím říct, že tahle kapitola mě zaujala asi nejvíce ze všech. U každého rodinného příslušníka bylo i zapsáno např. kolik měl manželek, kolik dětí, kolika se dožili let děti, apod.

V knize je několik fotografií, které dávají knize šmrnc, a myslím, že kdyby to bylo pouze o textu, tak to člověka spíše unudí.

Avšak musím podotknout, že tahle biografie je skvělá tím, že pokud si ji rodina bude předávat z generace na generaci, tak má své krásné využití. Myslím si, že i jako dárek pro své blízké to není špatný nápad. Zvláště když si ti blízcí sami něco z těch dob pamatují a mohou tak zavzpomínat na staré časy.

Bohužel pro ty, kteří tuhle rodinu neznají a ani nemají ponětí, kde se obec Březová nachází, tak jim tahle kniha naprosto nic neřekne a asi ji i po pár stránkách odloží. Proto bych knihu doporučila spíše starším generacím nebo někomu kdo žil nebo stále žije v obci Březová a rád by zavzpomínal, jak to tam před pár lety vypadalo.

Knihu si můžete zakoupit ZDE.

Mé hodnocení: 72 %

Tereza Chytilíková

Zdroj: http://mrs-jungova.blogspot.cz/2016/09/docteno-kronika-rodu-nedbalkovych-jana.html