Co mě vedlo k napsání této knihy? Tak, především za to mohl ten fakt, že jsem toužila ztvárnit životní příběh, jedné opravdu těžko uvěřitelné osoby. Dívky, která si žije po svém bez ohledu na to, co si o tom myslí druzí. Ženy, co si pevně stojí za svými názory a neváhá si je za každou cenu prosadit. Bytosti, jejíž život se vymyká jakékoliv reálii, jakou jsem kdy poznala, ale především osoby, již celý svůj život považuje za jednu velkou, neřízenou hru.

Další věci, které jsem při psaní této knihy chtěla docílit, bylo, aby se čtenáři pobavili. Proto jsem hlavní hrdinku Christynu Stevansovou obdařila sarkasmem, nepředvídatelným chováním a talentem, být vždy v tu nejnevhodnější dobu na tom nejnevhodnějším místě.

Svět je už tak dost plný vážnosti a pesimismu, který by bez problému vystačil na několik lidských životů, proto jsem chtěla vytvořit něco, co by alespoň na malý moment dokázalo prozářit a dopřát odreagování těm, kteří o něj opravdu stojí. Těm, co se po těžkém dnu přejí ponořit do příběhu, již by jim donesl zapomnění na jejich vlastní starosti.

Nejednou v průběhu psaní této knihy, jsem si přála, abych byla přesně taková jako je Christyna. Člověk, který neřeší to, co si o něm myslí druzí a vychutnává si každý okamžik přesně tak, jako by měl byt jeho poslední. A víte co? I když taková (bohužel) nejsem, neznamená to, že se o to nebudu snažit.

Jestli jsem se totiž za tu dobu, co jsem Christyninu osobu tvořila, měla možnost něčemu přiučit, bylo to právě to, že bychom nikdy neměli vzdávat nic před tím, než to alespoň zkusíme.

Tak, to by bylo ode mě asi vše. Nezbývá mi tedy už nic jiného, než vám popřát abyste si četbu mé knihy užili a donesla vám přesně to, pro co jsem jí napsala. Uvolnění, smích ale především dobrou náladu.

Renata Gavenčiaková