Vydat svou první knihu v patnácti letech je vskutku mimořádný úspěch. A právě to se podařilo Davidu Strnadovi, žáku deváté třídy v Uherském Brodě.

David světu knih propadl už jako malý. Ve škole se pravidelně zúčastňuje literárních soutěží, píše svůj vlastní blog, velmi rád čte a čerpá inspiraci z knih a účastní se i recitačních soutěží. Má rád i dobrodružné a napínavé knihy, ale jeho nejoblíbenějším žánrem je sci-fi. Proto i jeho kniha „Na cestě po Galaxii“ patří do této kategorie.

Sci-fi příběh vypráví o několika mimozemských rasách, které se nešťastnou náhodou ocitnou v mezigalaktické válce s daleko nadřazenějším druhem a musí spojit své síly, aby ho dokázaly zastavit. V cestě jim bude stát docházející trpělivost, láska, všední potíže, ale především strach z toho, že zanedlouho nezbude nic, pro co umírali.

Křest knihy a autorské čtení se konalo ve čtvrtek 17. 12. 2016 v pobočce Knihovny Františka Kožíka Máj v Uherském Brodě. Posluchači se mohli ponořit do hlubin galaxie. David pro ně vybral tři nejzajímavější ukázky, ve kterých se příběhy jednotlivých hrdinů střetávají a musí se spojit, aby odvrátili nebezpečí a zkázu celé galaxie. V jeho podání si návštěvníci knihovny vyslechli i napínavý konec knihy.

No, konec? Ne tak docela. Podle Davidových slov je tato kniha prvním dílem trilogie a už nyní intenzivně pracuje na dalším. Takže o Davidu Strnadovi, nadějném začínajícím uherskobrodském spisovateli, ještě určitě uslyšíme.

Vydání knihy podpořila Advokátní kancelář Mgr. Karel Nedbálek a otec, Káva Aurelius, Winery Red Hill a INREKA PLOŠINY SERVIS.