Ne každý má spisovatelské ambice. Vždyť ne nadarmo si lidé dříve psali deník. Zachycovali v něm své pocity, strachy, obavy, ale i sny. Idea publikace literárního almanachu se však zrodila v hlavách několika mladých autorů, kteří v sobě skrývají velký literární potenciál. Almanach má tak za úkol zmapovat terén mezi mladými, nadějnými a rozletnými autory, kteří píší, jak se říká, do šuplíku a které spojuje touha svá díla vydávat.

Hravost, humor, nadhled, smysl pro detail i sarkasmus. Dráždivá směs z per mladých spisovatelů a básníků vytvořila koktejl básnických děl, povídek, zamyšlení i ironických statí.

Sborník nese podtitul Píseň o růži. Růže je nejsmyslnější květinou a nevšední královnou květin. Nepřeberné množství druhů a pestrá paleta barev. Symbol vyjádření lásky. Růže by neměly v žádné zahradě chybět. Krásně voní a mají nádherné květy. Při neopatrném dotyku se však píchnete. V tom spočívá i kouzlo literatury.

Autory příspěvků jsou Simone Bártová, Tereza Barvíková, Tereza Bódišová, Kateřina Motejlová, Adriana Müllerová, Marek Řezanka, Filip Starý, David Strnad, Martin Šilc a Miroslav Josef Tomšů. Almanach doprovází ilustrace Lenky Stavinohové.