Mgr. Tereza Barvíková

Knižní autorka, studentka geologie. Kromě psaní miluje svou rodinu a kamarády, zvířata, sport – dříve dělala taekwondo, společenské hry (např. Activity), přírodu, umění, hudbu a tanec. Napsala knihu Něco si přej! (2016).

doc. PhDr. Věra Beranová, CSc.

Estetička a kunsthistorička. Působila na Komenského univerzitě v Bratislavě, Karlově univerzitě v Praze, Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde v současnosti externě vyučuje. Spolupracuje s Filosofickou fakultou Prešovské univerzity.

Bc. Monika Bolehovská

Dlouhá léta pracovala jako personalistka v mezinárodní společnosti, po rodičovské dovolené se do firmy vrátila jako recepční a asistentka. Miluje svou dceru, rodinu, přátele i práci. Ráda čte cokoliv vtipného nebo napínavého, píše, maluje, vaří, běhá, lenoší, spí a směje se.

Renata Gavenčiaková

Kadeřnice a začínající spisovatelka. Mezi její zájmy, kromě psaní, patří cestování, poznávání nových kultur a čtení knih. Volný čas tráví sportem, nejraději má jízdu na kole a běh. Dále ráda tráví čas se svými přáteli a rodinou.

Bc. Pavel Herman

Novinář, publicista, bloger, člen Spolku českých novinářů, přispivatel serveru ParlamentníListy.cz. Mezi jeho zájmy patří četba odborných publikací o politice a ekonomice a sledování dokumentárních a cestopisných filmů. Rád navštěvuje besedy, výstavy, kluby a festivaly.

prof. MUDr. Pavel Jansa, DrSc.

Lékař, univerzitní profesor, který u nás i v zahraničí vydal přes 400 odborných publikací. Ve svých padesáti letech se začal bavit psaním netradičních detektivek (např. Záskok za pánaboha, Případ Samorost, Krysy apod.), thrillerů (např. Tajnosti hříšné světice, Hra bez pravidel, Akce Muslim apod.) i společenských románů (např. Nejlepším se neodpouští, Příliš krátké známosti, Účtování apod.).

Mgr. Radomír Kališ

Kronikář města Slušovice. Zajímá se o památky a výtvarné umění. Ve volných chvílích se věnuje amatérské archeologii, sbírá pravěké nástroje a keramiku. Je autorem knih Kapitoly z dějin farnosti Slušovice a Slušovická zastavení.

Jaroslav Kmoníček

Vášnivý čtenář, chovatel dvou nepřesvědčivě působících koček, amatérský lukostřelec a příležitostný sportovec se zmenšujícím se počtem příležitostí. Mezi jeho oblíbenou četbu patří vše s potenciálem slova, včetně písmenkové polévky. Nikdy nechodí pozdě, protože má na čas značně vyhraněný názor: Všude je ho dost, stačí jenom počkat.

Eliška Koppová

Pracovala ještě donedávna jako umělecký model a servírka. V současné době vede s manželem malý rodinný penzion a věnuje se svým zálibám – knihám, zahrádce, jízdě na kole, sběru hub a pokud situace dovoluje i cestování a tanci.

Bc. Hanna Mácová

Asistentka v projekční a ralizační společnosti. Největší zálibou je četba, sport všeho druhu, ruční práce a vymýšlení příběhů. Ráda cestuje a poznává nové kraje a země, nemá ráda hotely a miluje stan a spacák. Jako svou prvotinu vydala e-knihu Peklo na zemi (2020).

Lucie Melicharová

Studentka českého jazyka a literatury na UJEPu. Nejraději tráví čas s přítelem, rodinou, přáteli a svým čtyřnohým kamarádem; také ráda cestuje, čte, poslouchá hudbu a fandí hokejovému klubu HC Verva Litvínov.

doc. JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA

Advokátní koncipient, autor odborných článků v českých i slovenských právnických časopisech (Obchodní právo, Právník, Bulletin advokacie), publicista, manažer. V minulosti působil jako generální ředitel mnoha společností. V současnosti přednáší právo na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Evropském polytechnickém institutu v Kunovicích.

MgA. Karel Rada

Spisovatel, scenárista, režisér a rocker. Autor mnoha literárních textů samizdatových i časopiseckých, režisér řady kratších dokumentárních filmů, frontman a textař legendární severočeské punk-rockové kapely Haj hou. Knižně dosud vydal prózy Připravte se na nejhorší (1994), Oblomovka (2005), Flashback (2009), Kluci, kde jste? (2011), Promiskuitní večírek (2015) a Kunderion (2017).

Mgr. Marek Řezanka

Autor, publicista, který mimo jiné působil v Literárních novinách. Vydal několik básnických sbírek: Otisky (2009), Děti objevují svět (2013) či Zrcadlení (2014). V elektronické řadě publikoval dalších několik sbírek, např. Překročená hranice, A nezůstane kámen na kameni či V letech bezčasí. V minulosti psal i písňové texty.

David Strnad

Student, bloger a mladý spisovatel. Napsal a vydal knihu s názvem Na cestě po Galaxii. Rád čte a čerpá inspiraci z knížek. Má rád dobrodružné a napínavé knihy. Jeho oblíbeným žánrem je sci-fi. Mezi jeho zájmy patří především psaní, ale také počítačové hry.

Vít Thorio

Země-dělec, dobro-druh, filosof, řemeslník a milovník a ochránce přírody, již přes deset let velebí prostor svého rodového statku a na něm vytváří zázemí pro transformaci, očistu, shledávání a společné tvoření. Hlavní naplnění ve své hmotné tvorbě nachází v péči o stromy a v práci s jejich těly, tedy v neomezeném uměleckém činění dřevařském.